Přeskočit na hlavní obsah
Certifikace Global Recycled Standard

Certifikace Global Recycled Standard

V dnešní době si již mnoho z nás uvědomuje, že planetu máme jenom jednu a musíme se o ní začít starat více, než tomu bylo doposud, abychom zajistili lepší budocnost i dalším generacím. Naštěstí si tuto skutečnost uvědomují i naši přední dodavatelé, jsme tedy moc rádi, že vám můžeme přinést další krok k udržitelnosti a šetrnosti k životnímu prostředí.

Zaslala Adéla Uhrová dne

V dnešní době si již mnoho z nás uvědomuje, že planetu máme jenom jednu a musíme se o ní začít starat více, než tomu bylo doposud, abychom zajistili lepší budoucnost i dalším generacím. Naštěstí si tuto skutečnost uvědomují i naši přední dodavatelé, jsme tedy moc rádi, že vám můžeme přinést další krok k udržitelnosti a šetrnosti k životnímu prostředí. Nově totiž naleznete u vašeho oblíbeného dodavatele Verhees Textiles látky s certifikací Global Recycled Standard. Někteří již zajisté tento certifikát dobře znáte, ale pro ty z vás, kteří tento termín vidí prvně, jsme níže připravili shrnutí, ve kterém naleznete vše, co potřebujete vědět :-).

Global Recycled Standard - co to je:
GRS je zkratka pro Global Recycled Standard a patří k Textile Exchange, celosvětové neziskové organizaci, jejímž cílem je snížit do roku 2030 emise skleníkových plynů z výroby vláken a surovin o 45 %. Tento cíl zahrnuje také intenzivnější využívání recyklovaných materiálů. Certifikace je možnost, jak ověřit a zaručit sociální a ekologický užitek výrobku. Kromě toho certifikace poskytuje ochranu značky, jistotu nákupu a větší důvěryhodnost uváděných údajů. Především však certifikace zaručuje, aby ekologická a sociální zlepšení vedla ke skutečným a smysluplným změnám.

Proč zvolit bavlnu s certifikací GRS?
Poptávka po udržitelných materiálech naštěstí roste. Spotřebitelé si stále častěji uvědomují, že je potřeba s naší planetou Zemí a jejími poklady nakládat šetrněji. Každý krok správným směrem je tedy velmi důležitý, a proto se, prosím, zapojte i Vy! Nákupem látky z recyklované bavlny přispějete k následujícím bodům trvalé udržitelnosti:

  • nižší spotřeba energie a tudíž i nižší emise skleníkových plynů
  • je potřeba méně přírodních surovin, což vede k nižší spotřebě vody
  • snížení množství zbytkového odpadu
  • přinejmenším stejně dobrá kvalita jako v případě konvenční bavlny
  • rozšíření řetězce o větší množství recyklovaného materiálu
  • přísné požadavky na čištění odpadních vod a používání chemikálií
  • chrání zdraví a bezpečnost zaměstnanců ve výrobě

Jak se recyklovaná bavlna vyrábí?
Látky s certifikací Global Recycled Standard v sortimentu společnosti Verhees Textiles obsahují minimálně 62 % recyklované bavlny. Aby byla zachována stálá úroveň kvality, používá společnost Verhees Textiles při zpracování recyklovaných látek především zbytky z výroby. Jedná se přitom o bavlněné zbytky, které vznikají při předení příze, ale také při pletení, tkaní nebo stříhání látek. Tyto zbytky z výroby se shromažďují, stříhají na malé kousky a češou, takže z tohoto procesu zůstanou jenom vlákna. Pro zachování kvality a pevnosti tkaniny se přidávají nová vlákna, např. bavlna, elastan nebo polyester. Následně se vlákna znovu češou a spřádají do nové příze. Tímto způsobem vzniká nový, ještě pevnější a vysoce kvalitní produkt!

Naše společnost podporuje tento pozitivní a trvale udržitelný rozvoj. Přidáte se k nám? Objednejte si nyní své první zboží s certifikací GRS zde.

Loading...

Nahrávání

Error

Vyhledává se...