Skip to main content
Modalové úplety Tencel (Lyocell)

Modalové úplety Tencel (Lyocell)

Znáte materiál Tencel používaný nejen pro výrobu neuvěřitelně příjemných modalových úpletů? Chcete se o něm dozvědět více informací?

Zaslala Adéla Uhrová dne

Znáte materiál Tencel používaný nejen pro výrobu neuvěřitelně příjemných modalových úpletů?

Tencel je obchodní název pro tkaninu zvanou lyocell. Jedná se o druh viskózy vyrobené z rozdrcených dřevěných vláken, resp. z buničiny, která je na dotek neuvěřitelně měkká a příjemná.

Oproti klasickým viskózovým látkám je ale lyocellové vlákno mnohem odolnější, pevnější, nemačkavé, skvěle na něm drží barvy a výborně schne. Tkanina vyrobená z tohoto materiálu má ale ještě spoustu dalších pozitivních vlastností – snadno se udržuje, výborně saje vlhkost, je prodyšná a pomáhá s regulací tělesné teploty. Jednoduše řečeno – v létě chladí a v zimě hřeje. Krom toho lyocellové vlákno působí antibakteriálně, tedy ani zpocené není nepříjemně cítit.

Každého příznivce udržitelné módy jistě nadchne i informace, že jde o materiál šetrný k životnímu prostředí. Při jeho výrobě nejsou použity žádné neodbouratelné chemické látky a vlákno je navíc kompletně rozložitelné. Díky těmto vlastnostem je ideální pro všechny atopiky, alergiky nebo lidi, kteří bojují s různými kožními problémy.

Když už znáte všechny výhody tohoto úžasného materiálu, nic vám nebrání v tom, vyzkoušet si ho na vlastní kůži.😉

Pro nákup modalových úpletů klikněte zde.

Těšíme se na vaše objednávky. Tým velkoobchodu Látky Mráz s.r.o.

Loading...

Nahrávání

Error

Vyhledává se...